Follow HealthyByBrianna

on social media

  • Facebook - Black Circle

Get In Touch With Me

In-person 1-on-1 Nutrition Coaching

Get all the perks of having access to a nutrition coach: from regular pantry clean ups to in person meal prep lessons  &  grocery store trips together.

This is a 12-week nutrition coaching service including:

  1. Initial assessment.

  2. Food intake analysis.

  3. Goal determination and breakdown.

  4. Personalized Energy Intake.

  5. Custom meal plan with a grocery shopping list (updated every 2 weeks).

  6. Simple & Easy recipes with instructions (optional).

  7. Meal prep recommendation, tricks, and options with a step by step guide.

  8. Grocery store strategies.

  9. Nutrition and Lifestyle guidance.

  10. Supplement evaluation and optimum recommendations.

  11. Unlimited daily email check-ins.

  12. Weekly progress tracking and evaluation.

  13. Accountability, guidance, and support.

How will this work after you contact me?

1. Once you click the SIGN UP HERE button below, you will be redirected to two submission forms you have to fill out. You are going to need a tape measure and 5-15 minutes of your time to fill them out. Press Submit at the end of both.

2. Once I have received your submission forms, I will review them & email you back with further instructions

--- The sign up process takes time because it is fully personalized. So, for example, if you contact me on Sunday and expect us to have a plan by Monday morning, it won't happen. Please allow 1-2 business days to hear back from me with further instructions. 

Who is this package most suitable for?

You do not need any experience to follow the easy steps, you will learn a lot about nutrition and your own body during our time working together and you will get a chance to learn everything you need from me. 

Recommended for beginner, intermediate and advanced clients (athletes included).

Price: $175/mo. with a 3 month commitment minimum.

           *20% discount if you sign up for a consecutive package (price is 20% cheaper for your second package)

          Payment via PayPal.